Pagrindinės taisyklės kuriant naują ar atnaujinant turimą tinklalapį „WordPress“ sistemoje

Per daugiau negu 12 metų darbo patirtį mačiau įvairių „WordPress“ tinklalapių versijų, stebėjau, kaip ši turinio valdymo sistema tobulėja ir kaip daugėja papildomų šios platformos siūlomų paslaugų, todėl savo įžvalgomis noriu pasidalinti su jumis.

 

Nekurkite unikalaus „Wordpress“ dizaino

Kai kuriate ar atnaujinate tinklalapį su „WordPress“ turinio valdymo sistema, rekomenduoju nekurti unikalaus dizaino šablono – tai verta daryti itin išskirtiniais atvejais, pvz., jeigu esate dizaino agentūra ir nenorite, kad jūsų tinklalapis savo struktūra primintų konkurentus. 90 proc. atvejų optimalu rinktis jau sukurtą „WordPress“  dizaino šabloną arba įsigyti „Elementor“ įskiepį, kuris padės savarankiškai susikurti tinklalapio struktūrą ir dizainą. Kodėl nesiūlau pirkti unikalaus dizaino? Pirmiausia, dėl kainos – investicijos turi atsipirkti, o unikalus dizainas jūsų tinklalapio kainą padidins kelis kartus. Antra – unikalus dizainas laikui bėgant reikalauja unikalių pakeitimų. Jeigu norėsite bent minimaliai pakeisti savo tinklalapio struktūrą, tikriausiai, vėl teks kreiptis į dizaino kūrėjus, už pakeitimus susimokėti ir laukti. Ir bėda čia tikrai ne pinigai, o laikas, kurį sugaišite laukdami pageidaujamų pakeitimų. Patikėkite, mačiau daug tokių atvejų. Jeigu įsigijote ar planuojate įsigyti „Elementor“  įskiepį ir nežinote, kaip efektyviai išnaudoti jo funkcionalumus, susisiekite su manimi.

 

Prieš diegdami tinklalapio vertimus kitomis kalbomis, su kolegomis suderinkite galutinę versiją 

Jeigu jūsų „WordPress“ tinklalapyje yra numatyti vertimai į kitas kalbas, sutaupykite savo laiką ir pirmiausia padarykite galutinę „WordPress“ tinklalapio versiją pagrindine kalba. Susiderinkite su kolegomis dėl tinklalapio struktūros, šriftų dydžių, naudojamų iliustracijų ir tik tuomet, kai turėsite galutinę jų patvirtintą versiją, galite inicijuoti vertimus. Juos lengviausia kurti dubliuojant puslapio struktūrą iš pagrindinės kalbos versijos – taip sutaupysite daug laiko, nes nereikės visko kurti iš naujo. Jeigu nesuderinsite su kolegomis, vėliau gali tekti viską keisti ne tik pagrindinėje, bet ir vertimų versijose. Tai itin dažna problema – „WordPress“ mokymų metu esu ne kartą iš klientų išgirdęs nusiskundimų neefektyviu kolegų darbu. Jeigu norite lengvai valdyti „WordPress“ tinklalapio vertimus, rekomenduoju pasirinkti vieną iš šių „WordPress“ įskiepių – WPML (https://wpml.org/) arba „Polylang“ (https://polylang.pro/).

 

Stebėkite tinklalapio statistiką ir, remdamiesi ja, atlikite turinio korekcijas 

Dažnai apie reprezentacinius tinklalapius galvojame taip: sukurkime ir pamirškime, nes jis puikiai atliks vizitinės kortelės vaidmenį ne vienerius metus. Iš dalies tai tiesa, bet yra skirtumas, ar tą vizitinę kortelę paliekame bet kur, ar tikslingai ją dedame ten, kur mūsų prekių ar paslaugų gali ieškoti potencialūs klientai. Išnaudokite „Google SiteKit“ įskiepio galimybes: reguliariai peržiūrėkite,  pagal kokius raktažodžius į jūsų tinklalapį ateina lankytojai ir turinį kurkite būtent su jais, jeigu turite sukūrę daug turinio, jau esamus puslapius pakoreguokite pagal raktažodžių statistiką. Tai padės pritraukti tikslingai informacijos ieškančius potencialus klientus. Taip pat stebėkite, kuriuose puslapiuose lankytojai praleidžia daugiausiai laiko arba, iš kurių puslapių dažniausiai palieka jūsų tinklalapį („exit pages”). Interpretuokite šiuos duomenis ir darykite atitinkamas išvadas – tai atsiperka.

 

Daugiau apie WordPress mokymus skaitykite paspaudę čia.

Jeigu jums reikia WordPress mokymų, susisiekite su manimi +370 671 48 789 arba audrius@longrun.lt

Slapukų ir privatumo politikos
Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami su slapukų ir privatumo politika, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą dėl slapukų bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.